2006-ban fogtam először fényképezőt a kezembe és azóta több mint 1000 elégedett ügyfelünk volt. A 17 év fotózás alatt közel 15 ezer követőt szereztünk a social médiában.
2023 február 23-án aztán engem is megtaláltak és feltörték a Facebook fiókomat. Megváltoztatatták a fiók nevemet, letiltva a hozzáférésemet. Ami még ettől is rosszabb volt, hogy ezáltal a céges profilt is ellenőrzés alá vették és pénzt loptak le a számlámról.
Összegyűjtöttem pár dolgot, hogy mit tehetsz annak érdekében, hogy Veled ez ne történjen meg. Egy másik blogban pedig arról írunk majd, hogy mi a teendő ha már feltörték a fiókodat.
Amit szeretnék kihangsúlyozni, hogy a hiedelemmel ellentétben a Facebook NEM egy fekete lyuk, amivel nem lehet kommunikálni. Nekünk készségesen segítettek (igaz volt amikor ez pár napba telt) és igen, lehet magyarul is írni nekik.
Menj a Facebook Help Center oldalát a következő linken: https://www.facebook.com/help/
Válaszd ki a megfelelő kategóriát, amelyhez a problémád kapcsolódik.
Kattints a "Get Help From Facebook" (Segítséget kérek a Facebooktól) gombra.
A megjelenő oldalon található lehetőségek közül válaszd ki azt, ami a Hozzád a legközelebb áll.
Ha nem találod a megfelelő lehetőséget, görgess le az oldal aljára, és kattints a "Still Need Help?" (Még mindig segítségre van szükséged?) gombra.
Válaszd ki a problémádhoz kapcsolódó konkrét lehetőséget.
Az oldal jobb felső sarkában kattints a "Contact Support" (Vegye fel a kapcsolatot a támogatással) gombra.
Válaszd ki a kommunikációs lehetőséget, amely a legmegfelelőbb a problémádhoz, például a "Chat with a representative" (Beszélj egy képviselővel) vagy az "Email support" (Email támogatás) lehetőséget
Ha céges profilod van, akkor ma már könnyebb helyzetbe vagy, mert pár napja elindult a PRO funkció. Ezen belül személyesen beszélhetsz egy Facebook adminnal. Itt éred el:
https://www.facebook.com/business/m/meta-pro-team-program
Mindennek az alapja a beton biztos jelszó és a kétlépcsős bejelentkezés - ez nem túl bonyolult dolog és megéri mindenképpen az erőfeszítést. Ha használsz torrentet, kétes weboldalakat látogatsz, nagy az esélye hogy olyan vírust töltesz le amivel eltudják lopni a jelszavadat, bármilyen erős is - ezért ezeket kerüld el!
Ha biztosra akarsz menni akkor havonta váltogatod a jelszavakat, mindig teljesen más karakterekkel.
A kétfaktoros hitelesítés vagy azonosítás azt jelenti, hogy a bejelentkezéshez szükséges azonosító adatokon (például jelszó) kívül egy második, azonosító adatot is be kell írnod. Ez a második adat általában valamilyen fizikai eszközön (pl. mobiltelefon, tablet biztonsági kulcs stb.) található biztonsági kód, amelyet csak Te ismerhetsz.
Amikor a be szeretnél lépni a fiókodba és a kétfaktoros azonosítás aktiválva van, a Facebook automatikusan kérni fogja a második azonosító kódot egy SMS-ben. Ez azt jelenti, hogy ha bárki illegálisan hozzáfér a jelszavadhoz, de nincs meg neki a második azonosító kód, akkor nem tud bejelentkezni a fiókodba.
Jelentkezz be a Facebook fiókodba.
Kattints a jobb felső sarokban található nyílra, majd válaszd ki a "Settings & Privacy" (Beállítások és adatvédelem) lehetőséget.
Válaszd ki az "Settings" (Beállítások) opciót.
Görgess le alulra, majd kattints az "Security and Login" (Biztonság és bejelentkezés) lehetőségre.
A "Two-Factor Authentication" (Kétfaktoros azonosítás) résznél kattints a "Edit" (Szerkesztés) gombra.
Válaszd ki a kétfaktoros azonosításhoz használni kívánt módszert. A Facebook több lehetőséget is kínál, mint például SMS-kódok, biztonsági kulcsok, engedélyezett eszközök stb.
Kövesd a megjelenő utasításokat, és állítsd be a kívánt módszert a kétfaktoros azonosításhoz
Ha ilyen üzenetet kapsz akkor erre ne válaszolj, mert szinte biztos hogy egy hacker (internetes csaló):
A Facebook soha nem kér Tőled ilyet! A lényeg tehát: legyen beton biztos jelszavad és ne dőlj be elsőre ha kapsz egy ganyus felkérést. Ha pedig feltörték a fiókodat, vidd végig a lépéseket amiket leirtam!